Tu i teraz – październik 2018

W tym roku wyjątkowo lubię jesień. To zapewne dlatego, że lato raczyło nas dobre kilka miesięcy, czarując cudowną pogodą i jednocześnie czasami męcząc, niekończącymi się upałami. Po weekendzie obudzimy się jakby w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości, która jest czwartym kwartałem i wzywa do myślenia o tym, że do końca roku zostały tylko trzy miesiące. Dla jednych będzie to czas zimowego snu, a dla innych orka, bo kto jest handlowcem ten wie, że czwarty kwartał bywa morderczą walką. Dla mnie czwarty kwartał nie będzie ani walką, ani snem niedźwiedzia. Będzie nową rzeczywistością, w której muszę się odnaleźć i odpowiedzieć sobie na nowo na pytanie – dokąd zmierzasz?

Moje tu i teraz czas zacząć…

JESTEM

W trakcie ogromnych zmian na polu zawodowym. Z jednej strony pełna ekscytacji, optymizmu patrzę w przyszłość. Z drugiej zaś, mam pełne portki obaw. Jak to przy dużych zwrotach bywa, człowiekowi miesza się w głowie raz w jedną, raz w drugą stronę. Nie mniej jednak chyba pierwszy raz w życiu czuję tak duży spokój i taką masę wsparcia, że aż mi głupio pisać, że się zwyczajnie boję.

Zmieniam swoje życie i odkopuję w sobie pokłady odwagi, by żyć po swojemu i na własnych zasadach.

BĘDĘ

Będę nadal tym samym człowiekiem. Bo choć zmiany, doświadczenia nas kształtują, nadają charakteru, pozostawiają rysy to nie zamierzam się zmieniać jako człowiek.

W życiu nie chodzi o to, aby być zadaniowcem, wykonać swoją robotę i przejść do kolejnego punktu. Zbyt często myślimy o tym aby być bogatymi, by mieć dobrą rodzinę i przyjaciół, by zrobić dla ludzi i świata coś wyjątkowego. Znacznie ważniejsze jest to kim jesteśmy i jak nas życie ukształtowało. Bo jeśli jesteśmy uformowani swoimi doświadczeniami jako dobrzy, wartościowi ludzie to nasze dzieła, to co robimy na co dzień też takie będą. Jeśli zaś poszukujemy przyjemności, kasy, jakiś sukcesów, wykorzystując po drodze ludzi, to takie też będą nasze dzieła.

W całej tej złożoności naszego świata okazuje się, że można odkrywać proste prawdy i zasady, które pozwalają po prostu dobrze żyć… i taki mam pomysł na swoje BĘDĘ… Będę dobrze żyć.

CIESZĘ SIĘ

Z pięknych wakacji, spędzonych w słonecznej Hiszpanii, która mnie urzekła. Kolory Gaudiego, obrazy Picassa, wegetariańska paella, domy na skałach, podmuchy wiatru. Wszystko to będę jeszcze długo wspominać, zachowując kawałek lata w jesiennej codzienności.

Ponadto cieszy mnie fakt, że za kilka dni pierwsze urodziny bloga! Nie wiem kiedy ten rok minął, ale przeszedł mi jak burza! Spodziewajcie się szampana, fajerwerków, konfetti i oczywiście nowego tekstu na blogu.

SŁUCHAM

Muzyki klasycznej, a to wszystko za sprawą chopinowskich koncertów w Łazienkach Królewskich, których jestem ostatnio częstym gościem.

Ewidentnie mnie to uspokaja i pasuje do jesiennego klimatu. Kawka, herbatka w dzbanku, ulubiona filiżanka, książka w łapkę i jedziemy.

CZYTAM

Serię o Ani z Zielonego Wzgórza. Wspominałam Wam w sierpniu o powrocie na Zielone Wzgórze, dzięki serialowi Ania nie Anna. Przeczytacie o tym w moim poście. Tak bardzo mnie wkręciła ta seria, że z ogromną przyjemnością wracam do powieści z lat szkolnych.

ZASTANAWIAM SIĘ

Co przyniesie jutro – tak po prostu, bo staram się żyć prawdziwie tu i teraz… Pierwszy raz w życiu…

 

Jaki macie pomysł na ostatnie trzy miesiące roku? Jakie jest Wasze tu i teraz? Co czytacie, czego słuchacie, co będziecie robić? Dajcie koniecznie znać!

 

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com