Tu i teraz – lipiec 2018

Z mojej tradycji nici… Aktualne Tu i teraz piszę z Warszawy, która jest zwyczajnie smutna. Za oknem kotłują się czarne, granatowe i białe chmury. Podmuchy wiatru przypominają o wiszącej w szafie kurtce przejściowej. Czy lato do nas wróci? 

Lepiej żeby wróciło, bo po ostatnich perturbacjach z upałami, w końcu kupiliśmy klimatyzator i wypadałoby go użyć. A może pogoda daje nam chwilę oddechu aby za chwilę przywalić z półobrotu promieniami słonecznymi? 

Drugi kwartał właśnie się skończył więc zwyczajowo zapraszam Was na moje tu i teraz. Będzie krótko, ale konkretnie! 

Jestem…

… bardzo kreatywna i oddana twórczej pracy – rysuję, maluję, wyklejam, piszę, śpiewam i obracam się w świecie kolorów. Mam wrażenie, że moje życie w ciągu ostatnich trzech miesięcy nabrało jeszcze więcej barw i odcieni, dzięki którym zwyczajnie czuję się szczęśliwa. 

Jestem bliżej świata natury. Bardziej ją obserwuję, staram się zauważać zmiany jakie zachodzą z dnia na dzień. Mam wrażenie, że w tym całym życiowym pędzie umykają nam ważne momenty. Nie chcę aby coś mi uciekało…

Będę…

… obrotna, energiczna, aktywna i zaangażowana. Dwa kwartały roku za nami. Z ogromnym optymizmem patrzę w przyszłość i w swoje plany oraz cele postawione na 2018 rok. Naprawdę jest co robić i jeśli tylko utrzymam pozytywną moc to postawione cele i marzenia przybiorą realny kształt. Nadal będę oddawać się artystycznemu szałowi – malowanie akwarelami, rysowanie to ostatnio najbardziej relaksujące mnie zajęcia.

Zaczęłam uczyć się kaligrafować i mam nadzieję, że w tym kwartale roku będzie mi dane uczestniczyć w warsztatach kaligrafii. Gdyby tylko wydłużyć dobę… 

Będę także więcej obcować z naturą. Ewidentnie otoczenie drzew, przyrody, zwierząt działa na mnie kojąco i zamierzam tego lata dużo przytulać się do drzew, i chłonąć ich energię. 

Cieszę się…

… że są wakacje! Choć mnie osobiście nie bardzo dotyczą to odczuwam ich skutki – mniejszy ruch na ulicach, w sklepach i w autobusach miejskich. 

Lato to nie tylko piękna pogoda, morze, piasek, kwiaty we włosach. Dla mnie to przede wszystkim  okres, kojarzący się z owocami i warzywami! Czereśnie, borówki, jagody, morele. Kalafior, cukinia, bób. Tyle dobroci w kuchni, że nie wiem co jeść pierwsze. Latem zmienia mi się trochę dieta i mimo, że jestem totalnym mięsożercą, w okresie letnim przestawiam się na więcej dań wegetariańskich. W tym tygodniu będzie królował gulasz z bakłażana oraz mielone kalafiorowe. Tylko co na tę dietę powie mój mąż mięsożerca? 🙂

Słucham…

… ostatniej płyty Davida Bowiego – Blackstar. Płyta z 2016 roku, która w mojej opinii jest pożegnaniem artysty ze światem. Wsparcie ze strony instrumentów dętych, saksofonu i fletu nadaje płycie wyjątkowego charakteru. Już po pierwszych dźwiękach mam ciarki. Szczególnie przypadł mi do gustu utwór „Lazarus”, który interpretowany jest jako forma rozstania Bowiego z życiem. To po prostu trzeba posłuchać. 

Zastanawiam się…

… czy lato jeszcze do nas wróci? Będziemy cieszyć się piękną, letnią pogodą czy powoli wchodzimy w jesienne klimaty?

 

Jak Wam minęły ostatnie 3 miesiące? Co aktualnie słuchacie / czytacie? Co Was najbardziej cieszy? Wakacje w pełni zaplanowane czy lecicie na spontanie? 

 

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com