Grudniowy Bullet Journal – inspiracje na świąteczny miesiąc!

Nie będę odkrywcza, pisząc że ten rok z bata strzelił! Jutro w kalendarzu zobaczymy 1 grudnia. Uruchomimy adwentowe kalendarze i zaczniemy włączać lampki, i zapalać świece. W naszych kubkach przygotujemy kakao lub czekoladę z piankami.

Śmieję się, że w przypadku świąt Bożego Narodzenia to jestem totalną ofiarą komercji. Wcale mi nie przeszkadzają ozdobne duperele i Last Christmas w radiu. Świąteczny czas udziela mi się również w temacie planowania i organizacji czasu. Miesiąc grudzień jest jedynym miesiącem, który planuję z większym wyprzedzeniem. Robię to dlatego, że później chcę mieć czas na jego celebrowanie i ozdobniki w bullet journalu, których na co dzień u mnie brakuje.

Przed grudniem uruchomiłam więcej przydasi. Poniżej lista produktów, z których korzystałam przy tworzeniu grudniowych stron:

– notatnik z kolekcji Express Yourself, z mojego sklepu Bazgrołki

– cienkopis MICRON 03

– cienkopisy STABILO

– brush pen Pentel Touch

– pisaki Pitt Artist Pen w kolorze czerwonym, zielonym i czarnym

– kredki Bambino

– stemple świąteczne, zakupione w Tigerze

Co znajdziesz u mnie w grudniu?

Standardowo moja rozpiska miesiąca, o której dowiecie się w poście na temat planowania miesiąca tutaj.

Oczywiście grudniowa rozkładówka. Napis GRUDZIEŃ zrobiłam brush penem Pentel Touch. Jest to mój ulubiony brush, który idealnie nadaje się dla osób początkujących.

Nie miałam zbyt wiele czasu na rysunki więc skorzystałam ze stempli, zakupionych w Tigerze i przyozdobiłam stronę płatkami śniegu. Dość minimalistycznie, ale bardzo po mojemu!

Strona wdzięczności

Grudzień jako miesiąc szczególny, rządzi się innymi prawami. Stąd też powrót do strony „Codziennie dziękuję za…”, którą porzuciłam w kwietniu.

W codziennym pędzie i zabieganiu, zapominamy że należy cieszyć się z rzeczy nawet najmniejszych. A przecież jak miło kiedy zaświeci zimą słońce! Jak dobrze, że śpimy w ciepłych łóżkach, posiadamy rękawiczki i możemy zjeść czekoladę.

Wbrew temu jak bardzo rozwija się świat, w wielu miejscach ciągle panuje głód i bieda. Nauczenie się wdzięczności za każdy, przeżyty dzień otwiera nam oczy na sprawy naprawdę ważne. Grudzień temu bardzo sprzyja.

Christmas Brain Dump czyli strony związane z przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia, tzw. świąteczna burza mózgów, a w niej:

Prezentownik

Bez tej strony grudzień nie istnieje! Troje chrześniaków, troje rodzeństwa, rodzice, babcie, dziadkowie… Planowanie prezentów dla bliskich to jedna z przyjemniejszych form planowania w roku.

Ja sobie ułatwiam sprawę, ponieważ przez cały rok prowadzę w bullet journalu kolekcję pt. PREZENTY, w której zapisuję pomysły na upominki dla bliskich. Dzięki temu mam kolekcję różnych rzeczy do wyboru i prezenty wybieram dość szybko.

Frykasy i zakupy

Tegoroczne święta spędzamy u moich rodziców, ale niech Was nie zmyli wizja gościny przy suto zastawiony stole, bez zakupowych wariacji. Po mojej stronie w tym roku leży upieczenie makowców, ulepienie pierogów i pomoc przy potrawach, w których specjalistką jest moja mama.

W tym roku po raz pierwszy zamierzam też zrobić świąteczny poncz. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Jeśli wystarczy mi czasu to w połowie grudnia zabiorę się za świąteczne, lukrowane pierniczki. Kilka dni przed świętami upiekę cynamonowe ciasteczka. Jako, że co roku mam postanowienia adwentowe, będę musiała się mocno trzymać w ryzach, aby nie wyjadać tych przysmaków przed Wigilią.

Puste strony…

Tak… zostawiłam sobie puste strony w grudniu, bo planuję w tym roku po raz pierwszy w życiu zrobić coś na kształt tzw. GRUDNIOWNIKA. Grudniownik to album z wspomnieniami z miesiąca grudnia. Jest to typowo scrapbookingowa robota. Ja natomiast przekształcę to na swój sposób i umieszczę kilka wspomnień z grudnia w moim bullet journalu. Obawiam się że nie wystarczy mi czasu na osobny album, stąd takie rozwiązanie.

Na pintereście znalazłam mnóstwo inspiracji do ozdabiania takich stron. Osobiście skorzystam z bardziej minimalistycznych form, ale jeśli macie czas i chęci na upamiętnienie miesiąca grudnia w wyjątkowy sposób to zajrzyjcie na Instagram jakie cuda już wyczarowano!


A jak będzie wyglądał Wasz grudzień?

Jestem ciekawa Waszych grudniowych, świątecznych stron. Dajcie linki w komentarzu do swoich zdjęć na Instagramie, Facebooku, do wpisów na blogach i wszędzie tam gdzie można zobaczyć Wasze Bullet Journale w akcji. Niech ten grudzień będzie kolorowy, pełen radości, magii i samych wspaniałych wspomnień!


W związku z tym, że świat nie zawsze jest tak kolorowy i piękny, zachęcam Was do dodania kolorów miejscom i ludziom, którzy bardzo ich potrzebują.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz wesprę Stowarzyszenie MALI BRACIA UBOGICH. Stowarzyszenie wspiera osoby starsze, głównie samotne i przeciwdziała marginalizacji osób w podeszłym wieku. Ty też możesz ufundować Wigilię dla jednej z tych osób.

Jeśli zechcesz wspomóc tę inicjatywę, wystarczy że klikniesz tutaj.

 

 

 

1 Comment

  1. Anna Kurtasz

    30 listopada 2018 at 12:50

    Mój tegoroczny grudzień w klimatach kawowych (z każdej możliwej strony!) – https://przystanek-klodzko.pl/kreatywnie/co-w-grudniu-planowanie-przy-kawie/

Leave a Reply

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com